Selecteer Pagina

Neste voert reorganisatie door

door | 8 apr, 2025 | Nieuws, Petrochemie

Reorganisatie

Archieffoto Neste

Neste laat weten een reorganisatie door te voeren. Wereldwijd schrapt het 510 banen, waarvan de meeste in Finland.

Het Finse bedrijf zegt een aantal strategische beslissingen te hebben genomen waarbij het zich op zijn kernactiviteiten concentreert. Doel ervan is het verhogen van de efficiency en winstgevendheid. Daartoe stroomlijnt het bedrijf zijn ontwikkelingsportefeuille, activiteiten en organisatie.

Gevolgen reorganisatie

Als gevolg hiervan schrapt Neste 510 banen, waarvan 370 in Finland. Hiermee verwacht het ongeveer 65 miljoen euro aan kosten te besparen. Niet duidelijk is of de reorganisatie gevolgen heeft voor werknemers bij de raffinaderij van Neste in Rotterdam. Daar wordt momenteel gebouwd aan verdubbeling van de capaciteit.

Kostenconcurrentievermogen

“Onze huidige marktomgeving is zeer uitdagend en de financiële prestaties zijn onbevredigend. Hoewel beslissingen die onze werknemers raken moeilijk zijn, moeten we op vele fronten actie ondernemen om onze winstgevendheid en kostenconcurrentievermogen van onze activiteiten te verbeteren. We zullen onze werknemers op verschillende manieren ondersteunen in deze situatie”, zegt Heikki Malinen, ceo van Neste.

Zie ook: Neste gaat samenwerking aan met Tepsa

 

Nieuwsbrief

Wekelijks het laatste Rotterdamse industrienieuws direct in je inbox? Meld je dan nu aan en blijf zo op de hoogte!

Bedankt voor het aanmelden. Veel leesplezier!