
“Wij hebben één missie, en dat is veiligheid. Daar wijken wij niet vanaf”, zegt Danny Stranks van MSA Safety. De veiligheidsproducten van deze producent zijn steeds meer uitgerust met connectiviteit.
MSA Safety, de Amerikaanse producent van diverse veiligheidsproducten, is een bedrijf van formaat. Het is bijna 113 jaar geleden opgericht als producent van verlichting voor in mijnen. “Onder andere Thomas Edison, een van de grootste wetenschappers van de VS, was een van de oprichters”, vertelt Danny Stranks, connected services and solutions sales manager EMEA bij MSA. “Het is ‘s werelds grootste veiligheidsbedrijf, met een omzet van 1,8 miljard dollar. Een van de belangrijkste producten die MSA aanbiedt, zijn ‘first responders’, zoals onafhankelijke adembescherming. Ook bieden wij onder meer beschermende brandweerkleding, persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM), valbescherming en zowel draagbare als vaste gas- en vlamdetectie.”
Met haar veiligheidsproducten richt MSA zich op klanten in de industrie, brandweer, bouw en energiesector. “Wij zijn wereldwijd actief. Het Europese hoofdkantoor is in Polen gevestigd. In Nederland beschikken wij in Zwaag over een vestiging. De Benelux is een van de belangrijkste markten voor MSA. De locatie in Zwaag is ook een hub voor gasdetectieproducten voor klanten in Scandinavië. Daarnaast zijn wij met vestigingen aanwezig in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk en Italië.” De Nederlandse vestiging is een grote servicelocatie, van waaruit klanten aftersales-ondersteuning wordt geboden. “Service en oplossingen maken bij ons deel uit van de verkoop. Omdat onze producten steeds meer ‘connected’ zijn, kunnen wij het onderhoud en ondersteuning op basis van data uitvoeren. Het onderhoud wordt daardoor meer proactief in plaats van reactief”, zegt Stranks.
De producten van MSA kenmerken zich vooral door de betrouwbaarheid, vertelt hij verder. “Wij ontwikkelen producten voortdurend met de wensen van klanten in het achterhoofd. Zo komen wij uitsluitend tot producten die klanten nodig hebben en die robuust zijn. MSA is een ‘premium safety provider’, wat inhoudt dat onze producten duurzaam zijn. In eerste instantie kunnen andere aanbieders wellicht goedkoper zijn, maar in de praktijk hebben wij al vele malen bewezen dat wij gedurende de hele levensduur beduidend kosteneffectiever zijn. MSA staat voor kwaliteitsproducten. Het is onze missie dat iedere man of vrouw aan het einde van de werkdag weer veilig naar huis kan gaan. Dat is onze focus en daar wijken wij niet van af. Wij zijn marktleider en bieden de beste producten in de markt.”
Een van de punten waarop MSA zich in de markt onderscheidt, is dat het de connectiviteit niet beperkt tot één product of productgroep, maar dat dit op het hele portfolio wordt toegepast. Stranks: “Verschillende producten in ons Connected Firefighter Platform zijn bijvoorbeeld met elkaar verbonden, net zoals draagbare en vaste gasdetectie in de industrie. De data hiervan kan realtime worden uitgelezen, wat samen meerwaarde biedt. Als een brandweerman of -vrouw bij een incident bij een raffinaderij arriveert, is hij of zij al op de hoogte van de gaswaarden ter plaatse.” Die connectiviteit is een speerpunt voor MSA, maakt Stranks duidelijk. Hij erkent dat mensen soms terughoudend kunnen zijn ten opzichte van het gebruik van data, maar benadrukt dit kan ook van nut kan zijn voor het terugdringen van gemakzucht van medewerkers op de werkvloer. “Data helpt de mindset te veranderen van mensen. Dagelijks gebruiken honderdduizenden onderhoudsmonteurs veiligheidsapparatuur. Kennis helpt hen zich meer bewust te worden van het nut en de noodzaak van het gebruik van veiligheidsproducten.”
Op de vraag of hij een aantal voorbeelden kan geven van innovaties die MSA doorvoert, hoeft Stranks niet lang na te denken. “Neem de connectiviteit in onze ademluchtapparatuur, die de brandweer zowel in Hamburg, Londen en Nederland gebruikt. Ook is nieuwe draagbare gasdetectie ‘connected’, net als de vaste gasdetectie FL5000 en de thermocamera Luna. Zo ontwikkelen wij voortdurend nieuwe producten. Ik kan zo nog wel even doorgaan.” Het is niet zo dat MSA ontwikkelt om het ontwikkelen, zoals Stranks eerder aangaf. “Onze klanten vragen ernaar. Het is net als met consumenten, die tegenwoordig een complete encyclopedie in hun mobiele telefoon hebben. Ook onze klanten willen niet analoog hoeven te werken. De connectiviteit in onze producten levert meer data op, wat ook helpt aan de regels te voldoen en realtime te monitoren.”
MSA neemt – in samenwerking met ketenpartner Total Safety – deel aan Maintenance NEXT om de onderhoudssector te informeren over de laatste trends en ontwikkelingen in haar portfolio. “Op het gebied van veiligheid streef je naar de meest betrouwbare, veilige en ook innovatieve producten. Een helm is zo gekocht op Amazon. Wij garanderen dat die ook veilig en duurzaam is”, besluit Stranks.
Standnummer Maintenance NEXT: 2.313